همه چیز درباره هلو + 32 خاصیت باورنکردنی هلو

by هلو in سپتامبر 24, 2019

هلو ، میوه ای است از نوع شفتالو اما درشت تر و پر آب تر و شیرین‌تر از شفتالو است ، و معمولاً هسته ی آن به آسانی از گوشت آن جدا می شود ولی شفتالو نوعی دیگر است که هسته اش به سختی از گوشتش جدا می شود . گوشت میوه ممکن است سفید یا زرد و در اطراف هسته قرمز باشد ، هلو دارای پوستی نازک و هسته ای درشت و سخت است .
درخت هلو کوتاه و دارای برگ های دراز و نوک تیز است و آن را به درخت شفتالو یا بادام یا آلو و زردآلو پیوند می زنند ، و نام دیگر هلو ، خلو می باشد . هلو میوه ای تابستانی است که از لذیذترین ، معتدل ترین و مفیدترین میوه ها محسوب می شود قسمت هایی که در غذا و درمان مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند است از :
1-گل هلو 2-برگ هلو 3-پوست و شاخه ی هلو 4-میوه ی هلو
در عربی میوه هلو را ” درّاق ” و خوخ می نامند .
مبداء و نواحی گرم چین است و در حال حاضر جنگل های وسیعی از گونه های وحشی هلو در چین وجود دارد .
درخت هلو اولین میوه اقتصادی خود را در پایان سال چهارم تولید می کند . عمر اقتصادی هلو حدود ۱۰ سال است از آن به بعد بازدهی آن کم می‌شود و باید درخت را قطع کرد .

همه چیز درباره هلو + 32 خاصیت باورنکردنی هلو

همه چیز درباره هلو + 32 خاصیت باورنکردنی هلو


در حال حاضر در دنیا صدها رقم مختلف هلو تحت کشت است که مهمترین آنها از نظر سطح زیر کشت عبارتند از : البرتا ( elberta ) ، ردهیون وجی ( red haven ) ، اچ.هیل ( G.H.Hale ) ، که هر سه در ایران نیز کشت می شوند .
و هر کدام دارای انواع متفاوتی مانند : زودرس ، دیر رس و غیره می باشد در ایران حدود ۹۰ رقم حدود وجود دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان ارقام ذیل را برشمرد :
هلوی مشهدی – هلوی حاجی کاظمی – هلوی انجیری .
شلیل نوعی هلو است که به اندازه ی هلو قدمت دارد ، در ایران حدود ۲۰ رقم شلیل یافت می‌شود که مهمترین آنها : شلیل زرد و شلیل قرمز هستند که هر دو متعلق به مشهد می باشند . ( اصول باغبانی / فصل ۱۲ / 398 . )

خواص :


1- گل ها و برگ های درخت هلو ، لینت آور ، ادرار آور ، کرم کش و آرام کننده است .
2- پوست خشک شاخه های درخت هلو اثر قاطعی در معالجه تب دارد .
3- گل خشک هلو ، قولنج کلیه را درمان می کند ، به این منظور باید ۲ تا ۳ گرم گل های تازه ی هلو یا ۵۰ تا ۶۰ گرم برگ خشک درخت هلو را در یک لیتر آب جوش به مدت ۱۲ دقیقه دم کنید و پس از صاف کردن با عسل یا شکر شیرین کنید و هر روز در فاصله غذاهای اصلی دو تا سه فنجان از آن را بنوشید .
4- دم کرده ی گل یا برگ هلو ، ملین خوبی است که یبوست را معالجه می کند . به این منظور باید ۱۵ تا ۳۰ گرم گل خشک هلو یا ۵۰ تا ۶۰ گرم برگ خشک درخت هلو را در یک لیتر آب جوش به مدت ۱۲ دقیقه دم کنید و پس از صاف نمودن و شیرین کردن هر روز در فاصله غذا ۲ تا ۳ فنجان از آن را بنوشید .

همچنین بخوانید : همه چیز درباره سیب + 70 خواص باورنکردنی سیب

5- شربت گل هلو ، سرفه های پیاپی ( سیاه سرفه ) را تسکین می دهد و آن را آرام می سازد ، برای این کار می توان نیم لیتر آب جوش را بر روی ۵۰ گرم گل خشک هلو بریزید تا ۱۰ دقیقه دم بکشد و پس از صاف نمودن دم کرده فوق ، هم وزن آن شکر یا عسل به آن اضافه کنید ، سپس آن را آنقدر بپزید تا به صورت شربت غلیظی درآید و به بچه هایی که به سیاه‌سرفه مبتلا شده‌اند روزی ۲ تا ۳ قاشق مرباخوری بخورانید .
6- برگ های تازه درخت هلو ، تحریکات پوستی را معالجه می‌کند به این منظور باید مقداری از برگ تازه درخت هلو را خورد کرده و به صورت مرهم روی جوش های چرکی صورت و بدن و یا هر نوع تحریکات دیگر پوستی بگذارید تا ورم و خارش پوست درمان یابد .
7- دم کرده ی گل یا برگ درخت هلو ، بحران های ورم چرکی کلیه ( نفریت ) را تسکین می دهد ، به این منظور باید ۱۵ تا ۳۰ گرم از گل های خشک یا ۲ تا ۳ گرم از گل های تازه ، یا ۵۰ تا ۶۰ گرم برگ خشک درخت هلو را در یک لیتر آب جوش به مدت ۱۲ دقیقه دم کنید و پس از صاف کردن با عسل یا شکر شیرین نموده و هر روز ۲ تا ۳ فنجان از آن را در فاصله غذاها بنوشید .
8- دم کرده ی گل و برگ درخت به ترتیبی که در خاصیت هفتم ذکر شد می‌توانند اختلالات کلیه و مثانه ( سنگ کلیه و درد مثانه ) را معالجه کند .
9- شربت گل هلو ( برای تهیه ی شربت غلیظ گل هلو ، باید ۱۰۰ گرم گل هلو را ۱۲ ساعت در یک لیتر آب بخیسانید و سپس آن را روی آتش ملایم بگذارید تا به آرامی بجوشد . سپس در صافی بریزید فشار دهید تا صاف شود و به اندازه مساوی شکر به آن اضافه کنید – میوه ها و سبزی های شفابخش ص / ۱۸۵ . ) ، کرم کش بسیار موثری است . ( نسخه های شفابخش / ۱۶۶ )
10- اگر ۶۰ گرم گل هلو را در یک لیتر آب دم کنند ، دم کرده ای به دست می آید که وقتی به بچه ها داده شود ، اجابت معده را کمک می کند و یبوست آنان را به کلی برطرف می سازد . ( میوه ها و سبزی های شفابخش / 185 + اسرار خوراکی ها / ۲۲۰ )

11- تسکین دردها و ناراحتی های بواسیر ، مغز هسته هلو را کوبیده و به صورت مرهم در محل درد می‌گذارند و یا ممکن است روغن هسته هلو را گرفته و در محل درد بمالند . ( میوه ها و سبزی های شفابخش / 44 + میوه درمانی / 268 . )
12- له شده برگ های تازه هلو برای ورم و درد های سطحی بدن و زخم های سرطانی مفید است . برای این منظور باید مقداری از برگ تازه اول او را به کوبند و در محل زخم و درد بگذارند .
13- خوردن هلوی خام ، اشتها آور ، و ملین می باشد .
14- هلوی خام ، بوی بد دهان را از بین می برد .
15- خوردن هلو برای افرادی که دچار حساسیت و خارش بدن ( آلرژی ) هستند بسیار مفید است .
16- هلو ، صفرا آور است لذا باید ۱۸۵ گرم آب هلو را پس از صاف کردن با مقداری ترنجبین مخلوط نموده و بخورند .
17- اگر گوشت هلو را بر پوست صورت قرار دهند ، پوست را لطیف و خوش رنگ می کند . ( میوه درمانی / 265 . )
18- هلو با اینکه شیرین است خوردن آن برای مبتلایان به مرض قند ( دیابت ) ضرر ندارد .
19- هلو دارای آهن و برم است و برای کبد بسیار نافع می باشد و چهره را خوشرنگ و گلگون می نماید . ( اعجاز خوراکی ها / 215 . )

همچنین بخوانید : همه چیز درباره نارگیل + 24 خاصیت مهم نارگیل

20- هلو به طور طبیعی ، غده ها را تقویت کرده و ترشحات طبیعی آن ها را تحریک می کند .
21- خوردن هلو ، باعث تنظیم و آسان شدن دفع مدفوع می گردد . ( میوه ها و سبزی های شفابخش / ۱۴8 + اسرار خوراکی ها / ۲۲1 . )
22- هلو دارای ویتامین های ( C , B ) ( ب و ث ) می باشد و پوست آن دارای کاروتن یعنی تولید کننده ی ویتامین A ( آ ) می باشد . ( اعجاز خوراکی ها / ۲۱۶ . )
23- هسته ی هلو را می کوبند و به صورت مرهم روی زخم‌ها و سوختگی می گذارند .
24- اگر برگ های درخت هلو را با برگ جعفری بکوبند و با روغن زیتون مخلوط سازند ، برای معالجه ی انواع زخم و جراحات و سوختگی به کار می برند . ( میوه ها و سبزی های شفابخش / ۱۸۵ . )
25- هلو ادرارآور و قلیایی کننده خون است ، لذا به کسانی که امراض کلیوی و روماتیسم مبتلا هستند توصیه شده است . ( خوردنی های شفابخش / ۵۰ . )
26- شکوفه ی درخت هلو به عنوان دم کرده ، خاصیت تسکین اعصاب دارد . زیرا دارای ترکیبات سیاتیک است و به همین علت ترکیبات سمی دارد و باید مقدار کم مصرف گردد .
27- شربت گل هلو ، دارای خواص ضد سرفه است و مجاری تنفسی را آرام می‌کند و ترشح خلط را از سینه آسان می سازد . ( خوردنی های شفابخش / ۵۱ . )
28- هلو را در تابستان خشک می کنند و در زمستان برگه هلو را در آب می خیساند و به عنوان غذایی ملین برای رفع یبوست می خورند . ( خوردنی های شفابخش / ۵۱ . )
29- هلو دارای هلو دارای مواد آهن و برم است لذا برای کبد بسیار مفید است .
30- خوردن هلو نیروی کشش نسوج را زیاد می کند و از این رو برای زنان آبستن بسیار سودمند است و وضع حمل را آسان میکند .
31- بهتر است هلو را با پوستش بخورید ، زیرا دارای ویتامین زیادی است .
32- هلو برای کسانی که غذا را تخامه ( و غذا در معده آنان فاسد می شود ) ، مفید است . ( اسرار خوراکی ها / ۳۰۶ . )

Leave a Reply